Szerintetek hol van ez a lakatfal?
Több városban előforduló látványosság a “szerelmesek lakatjai”. Legtöbb helyen egy kerítésre akasztanak fel szerelmesek összetartozásuk jeléül lakatot.
A lakatfal keletkezéséről többféle elmélet létezik. Magyarországon először Pécs belvárosában 1971-ben, sikeres érettségijüket követően a közeli középiskola végzős tanulói helyezték el iskolai szekrényük lakatjait a 4. számú kanonoki ház kovácsoltvas kerítésén.
Később hagyománnyá vált, hogy olyan szerelmesek zárnak lakatot a kerítésre, akik ezzel a gesztussal azt kívánják megerősíteni, hogy összetartozásuk örök. Már nem csak szerelmesek lakatjai kerülnek fel a kerítésekre, hanem turisták is szívesen emléket állítanak látogatásukról egy-egy lakattal.
Más magyar városokban, Miskolcon, Egerben,Szekszárdon, Nyíregyházán,Győrben,Békéscsabán,Vácon,Székesfehérváron,Szombathelyen,Tatán,Veszprémben,Kaposváron,Budapesten,Zentán és Szolnokon is találhatók ilyen lakatok. Nem csak városokban, hanem a Somogy megyei Hács faluban is létezik ilyen lakatfal.
A felakasztott lakatok a 2000-es években kezdtek feltűnni Európában. Ilyen lakatok találhatók a római Milvio-hídon, a szerb Vrnjačka Banja város egyik hídján (Most Ljubavi – magyarul: A szerelem hídja), Rigában (Lettország) és Moszkvában is létezik.
Firenzében a Ponte Vecchio közepén álló Benvenuto Cellini-szobor kerítésére aggatják a lakatot a szerelmes turisták, a lakat kulcsát pedig az Arno folyóba dobják.
Nem csak kerítéseken találhatók lakatok 🙂
W.Andi
Amennyiben többet szeretne tudni Tatáról, látogassa meg Magazinunk főoldalát!
Klikk a képre 🙂
Hagyjon egy választ
Want to join the discussion?Feel free to contribute!